Reviewed game

Tajemství pracovny odhaleno

Tajemná pracovna The Chamber Recenze

Máte rádi místnosti ke kterým se váže příběh? Pak je “Tajemná pracovna” tou vhodnou místností pro Vás. Váže se k ní příběh jednoho pražského myslitele, badatele a cestovatele, který bydlel v období první republiky v tomto domě. Jestli je příběh pravdivý nebo smyšlený přenechám Vaší fantazii.

Tajemná pracovna patří mezi únikové hry společnosti The Chamber. Je situována v samém srdci staré Prahy a proto doporučujeme k jejímu navštívení využít MHD spíše než auto, které budete v okolí obtížně parkovat. Několika minutová procházka dlážděnými uličkami staré Prahy od nejbližší zastávky metra či tramvaje je velmi příjemná a jako bonus navodí tu správnou herní atmosféru pro útěk z místnosti stylizované do období první republiky.

Recepce, která je společná pro Tajuplnou praconu a Hackerovo doupě je velmi pěkně a stylově zařízena. Každého jistě potěší možnost zakoupení rozlévaných nápojů za velmi přijatelné ceny. K uložení věcí slouží háčky za vstupními dveřmi, najdete zde uzamykatelné šuplíky pro uložení osobních věcí, nicméně šuplík není nikterak velký a je vhodný tak pro dámské kabelky. Batohy a notebookové brašny se do něj nevejdou. Samozřejmostí je zde i sociální zařízení. Velmi milým překvapením jsou bezpochyby malé kvalitní čokoládky se stylovým obalem The Chamber, kterými můžete před začátkem hry zdarma stimulovat své mozkové závity.

Průběh hry

Před vlastním vstupem do Tajuplné pracovny si vyslechnete kratičký příběh, který vás uvede do hry, obdržíte instrukce jak si prostřednictvím vysílačky případně říci o nápovědu a jak se v místnosti chovat. Místnost je vkusně zařízena dobovým nábytkem. Okouzlující dojem trochu kazí množství věcí označených křížkem, nebo-li věcí které nejsou součástí hry. Zejména takto označené zámky na některých šuplících, skříňkách, bedničkách apod. jsou poněkud rušivé. Téměř vše co v místnosti objevíte je třeba k něčemu použít. S věcmi, které vám k ničemu nejsou obvykle nelze hýbat, dokonce i obrazy na stěnách jsou přišroubované, tak aby vás nerozptylovala snaha je sundavat a nesváděla vás ze správné cesty. Nenechte se ale mýlit, ačkoliv využijete téměř vše co najdete, řada hádanek je velmi důvtipná a zapeklitá a postupně zjistíte, že pracovna skrývá ledasjaká tajemství. Obsluha Vás po celou dobu bedlivě sleduje, dokonce jsme v jednom momentě dostali nápovědu, aniž bychom o ni žádali. A to nápovědu velmi přesnou, ve formě sdělení jak vyřešit hádanku se kterou jsme si lámali hlavu. Pozornost obsluhy jsem vyzkoušeli i v jiném momentu, kdy zafungoval lidský faktor a my jsme v tajuplné pracovně tajuplně ztratili klíček. Po té co nás obsluha ujistila, že klíček do rekvizity před hrou určitě umístila jsme se jali jej tedy hledat, což se po chvíli skupinového hledání stalo úspěšným a naše skupina mohla úspěšně pokračovat v luštění dalších záhad.

Co bychom zlepšili

Domnívám se, že by šlo vylepšit či ubrat rušivé prvky v podobě rekvizit a zámků, které sou onačené jako neherní.

Proč navštívit tuto místnost?

Pokud chcete navštívit místnost, ke které se váže příběh jejího obyvatele a rozkrýt jeho tajemství, pak se jedná o správnou volbu. Místnost je vhodná pro všechny úrovně hráčů, zkušené týmy si poradí sami začátečníci obrží dostatečnou nápovědu pro zdárné splnění úkolů.

Souhrn

Většina úkolů pěkně souvisí s hraným příběhem, u některých je třeba použít i trochu fantazie. Vášnivým escaperům doporučujeme nesledovat na webových stránkách The Chamber umístěné intro Tajemné pracovny, protože dle našeho názoru odhaluje mnohé a nám například pomohlo k okamžitému pochopení a rozluštění jednoho z velmi zdařilých a zapeklitých úkolů místnosti. Nejedná se o nápovědu zcela okatou, ale pečlivé sledování může méně zkušeným escaperům napomoci a soutěživým týmům hrajícím o rekord místnosti poskytnout drobná vodítka, která ušetří nějaký čas. Celkově tuto místnost hodnotíme jako středně obtížnou. Vřele ji doporučujeme všem úrovním hráčů, místnost je (s případnou nápovědou) určitě zdolatelná pro úplné začátečníky, ale díky neotřelým nápadům si na své přijdou i zkušení escapeři.

Tato místnost si rozhodně svou hvězdu escapemanie zaslouží.

doporučená hra

Navštíveno 22.1.2016
Autor Alena

Detail místnosti

tajemna pracovna  graf

Co znamená graf?

Abyste věděli jaké úkoly Vás ve hře čekají, můžete si prohlédnout jejich typologií pomocí tohoto grafu. Jednotlivé osy představují dovednosti, které využijete při plnění jednotlivých úkolů. Čím větší vzdálenost bodu od středu u jednotlivé kategorie tím vyšší četnost úkolu v dané hře. Hranice pavučiny představují celkový počet úkolů.

Matematické = pro splnění potřebujete použít základní matematické operace a jednoduché matematické výpočty
Slovní = verbální nebo psané hlavolamy a indície
Graficko-vizuální = skládání puzzlí, obrazců, kombinace barev.
Zručnostní = pro zdárné splnění úkolu je třeba něco správně přiložit k jiné rekvizitě, zkombinovat více rekvizit atd.
Technologické = úkoly pro jejichž splnění musíte využít magnety, elektřinu, elektroniku, světlo, hydrauliku aj. technické zařízení či znalosti
Fyzické překážky = pro splnění úkolu je třeba s nečím pohnout či přesunout těžší rekvizitu na konkrétní místo
Všímavostní = úkoly běžně viditelné, u kterých nepotřebujete nic jiného než zrak

[fbcomments]