Reviewed game

Když se únikovka podaří

Heydrichiáda Locked In Prague Recenze

Píše se rok 1942 je konec května a obyvatelé Protektorátu Čechy a Morava nemluví o ničem jiném než o nedávném atentátu na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha. V těchto těžkých časech řádilo Gestapo a mnoho lidí bylo odvlečeno k výslechu. Stejné neštěstí potkalo i Vašeho kamaráda Pavla, který Vás před svým zatčením požádal, abyste navštívili jeho byt…

Místnost naleznete jednoduše již z ulice v okně vedle vchodu visí veliké logo provozovatele viz foto na jejich webu v záložce kontakty. Do místnosti Vás uvede sympatická uvaděčka, která ochotně vysvětlí začátečníkům pravidla a sdělí cíl hry. Chválím zejména uvedení do příběhu hry před samotným vstupem do místnosti.

Zázemí provozovatele je adekvátní. K dispozici jsou věšáky na odložení kabátů, ostatní věci si v předsálí můžete nechat, ale uzamykatelné skříňky zde nenaleznete. K dispozici je rovněž společná toaleta.

Průběh hry:

Zařízení místnosti je autentické pro byt z období první republiky. Na první pohled nenajdete žádný kus moderní technologie, který by rušil žážitek ze hry. Přítomny jsou i zvukové efekty, které jen umocní zátitek ze hry. Co osobně považuji za nejlepší přínos celé hry jsou samotné rekvizity. Nemusíte se bát jakoukoliv rekvizitu s rozumem použít. Všechny ostatní s kterými hýbat nemáte jsou řádně připevněné nebo jinak nedostupné. Nenaleznete zde žádné rušivé neherní značky nesahat, nepoužívat není součástí hry. V rámci hry naleznete mnoho předmětů, které k samotné hře nijak nevyužijete, ale jejich počet je v této hře adekvátní. Samotný děj hry s postupem hry graduje, takže se nikdy nebudete nudit. Ve hře jsou rovnoměrně zastoupené zejména všímavostní, matematické, graficko-vizuální, zručnostní a technologické úkoly. Nenajdete zde žádné slovní úlohy ani žádné fyzické překážky. Díky absenci slovních úkolů a slovních nápověd můžou tuto hru absolvovat tým cizinců nebo i smíšené týmy.

Co bychom zlepšili?

Během naší návštěvy jsme nezaznamenali žádný výrazný problém, který by si žádal nápravu.

Proč navštívit tuto místnost?

Skvělá úniková hra, jejíž děj je zasazen do skutečných historických událostí. Dobové rekvizity Vám usnadní přenesení do atmosféry tehdejší doby. Místnost skrývá tajemství, které můžete jako bonusový úkol rozkrýt.

Souhrn:

Celkový dojem z místnosti je excelentní. Ačkoliv mě tématika místnosti není cizí, nemám k této histirické době zrovna poztivní vztah, přesto si mě hra dokázala získat hned od první chvíle. Děj postupně gradoval a ve správný moment příjde vítězství. Velké množství rekvizit a náročnější úkoly dělají z této mistnosti výzvu, kterou si užijí zejména zkušení hráči.

Doporučený počet lidí stejně jako v mnoha jiných místnostěch je optimální počet 2 – 4 zkušených hráčů. Pokud budete brát nováčky, můžete využít maximální kapacitu místnosti.

Za tým escapemanie uděluji doporučení.

doporučená hra

Navštíveno 29.1.2016
Autor Martin

heidrichiáda praha

Co znamená graf?

Abyste věděli jaké úkoly Vás ve hře čekají, můžete si prohlédnout jejich typologií pomocí tohoto grafu. Jednotlivé osy představují dovednosti, které využijete při plnění jednotlivých úkolů. Čím větší vzdálenost bodu od středu u jednotlivé kategorie tím vyšší četnost úkolu v dané hře. Hranice pavučiny představují celkový počet úkolů.

Matematické = pro splnění potřebujete použít základní matematické operace a jednoduché matematické výpočty
Slovní = verbální nebo psané hlavolamy a indície
Graficko-vizuální = skládání puzzlí, obrazců, kombinace barev.
Zručnostní = pro zdárné splnění úkolu je třeba něco správně přiložit k jiné rekvizitě, zkombinovat více rekvizit atd.
Technologické = úkoly pro jejichž splnění musíte využít magnety, elektřinu, elektroniku, světlo, hydrauliku aj. technické zařízení či znalosti
Fyzické překážky = pro splnění úkolu je třeba s nečím pohnout či přesunout těžší rekvizitu na konkrétní místo
Všímavostní = úkoly běžně viditelné, u kterých nepotřebujete nic jiného než zrak