Reviewed game

Asi nejlepší technologická hra v Praze

Hackerovo Doupě The Chamber Recenze

Mezi pražskými nadšenci únikových her se traduje, že Hackerovo doupě je tou nejnáročnější  a zároveň nejpropracovanější únikovou hrou v Praze. Co je na tom pravdy, jsme se rozhodli otestovat na vlastní kůži v týmu pěti zkušených hráčů.

Naším úkolem bylo zmařit plán atomového útoku, který zosnoval mladý počítačový nadšenec v přesvědčení, že právě třetí světová válka je tím pravým nástrojem pro vyřešení všech problémů dnešního světa. Zápletka sama o sobě možná není nijak originální, ale v podání přesvědčivého mladíka v obleku nás možnost stát se špičkovými agenty v tomto scénáři okamžitě nadchla.

Průběh hry

Zařízení místnosti nás ihned vtáhlo do děje. Počítače, plakáty, komiksy a zbytky jídla z fast foodu nám ani na chvíli nedovolily zapochybovat o tom, že jsme se ocitli v doupěti mladého počítačového šílence. Hádanky jsou různorodé, zábavné, místy i vtipné, a jejich rozmanitost vůbec nejde na úkor provázanosti s příběhem, co se jen tak nevidí. Náš hacker totiž trpěl výpadky krátkodobé paměti a v pokoji si proto schovával drobné nápovědy, které mu při práci pomáhaly. Místnost nabízí dostatek hlavolamů a některé z nich lze řešit paralelně, takže se vůbec nebojte přijít ve větším počtu, nudit se určitě nebudete. Typově se jedná o příjemný mix grafických, technologických a zručnostních úkolů. Tempo je vyvážené a hra nemá hluchá místa, obsluha Vás po celou dobu sleduje a podle potřeby i napovídá.

Co bychom zlepšili

Za náš tým nemáme žádné výhrady. Místnost má ale oproti ostatním únikovkám výrazně nižší procento úspěšnosti (20%) a proto se může stát, že některé týmy pocítí frustraci z ‘nemožnosti‘ uniknout v daném časovém limitu a bez nápověd.

Proč navštívit tuto místnost

Oceňujeme profesionální webové stránky s rezervačním systémem, skvělé gamemastery a náročnou únikovou hru plnou pestrých úkolů, které Vás donutí roztočit mozkové závity na plné obrátky. Jestli hledáte pořádnou výzvu, s výběrem této hry nemůžete šlápnout vedle.

Souhrn

Hackerovo doupě je propracovaná místnost na vysoké úrovni, která podle našeho názoru právem patří na špičku současné nabídky únikových her v Praze. Doporučujeme ji především pokročilejším hráčům, kteří už mají pár místností za sebou. Ti nejenom uplatní zkušenosti z předešlých her, ale také lépe ocení vyšší počet úkolů a široký záběr různorodých hádanek, které Hackerovo doupě nabízí. Jste-li začátečníci, určitě se náročností úkolů nenechte odradit. Kdoví, možná máte pro práci špičkových agentů talent, a jestli ne, obsluha Vás v tom určitě nenechá a bude Vás průběhem hry obratně navigovat.

Za escapemanii uděluji jednoznačné doporučení.

Autor Veronika
Datum návštěvy 8.4.2016

hacrkovo doupe graf

Co znamená graf?

Abyste věděli jaké úkoly Vás ve hře čekají, můžete si prohlédnout jejich typologií pomocí tohoto grafu. Jednotlivé osy představují dovednosti, které využijete při plnění jednotlivých úkolů. Čím větší vzdálenost bodu od středu u jednotlivé kategorie tím vyšší četnost úkolu v dané hře. Hranice pavučiny představují celkový počet úkolů.

Matematické = pro splnění potřebujete použít základní matematické operace a jednoduché matematické výpočty
Slovní = verbální nebo psané hlavolamy a indície
Graficko-vizuální = skládání puzzlí, obrazců, kombinace barev.
Zručnostní = pro zdárné splnění úkolu je třeba něco správně přiložit k jiné rekvizitě, zkombinovat více rekvizit atd.
Technologické = úkoly pro jejichž splnění musíte využít magnety, elektřinu, elektroniku, světlo, hydrauliku aj. technické zařízení či znalosti
Fyzické překážky = pro splnění úkolu je třeba s nečím pohnout či přesunout těžší rekvizitu na konkrétní místo
Všímavostní = úkoly běžně viditelné, u kterých nepotřebujete nic jiného než zrak